Польско-украинский экономический форум

Pod Honorowym Patronatem Przewodniczącej Rady Miasta Puławy

Współorganizator Forum


“WSPÓŁPRACA Z UKRAINĄ INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ”

Forum odbyło się w systemie hybrydowym w Puławach w dniach od 28 do 30 marca 2023 roku

Forum Gospodarcze poświęcone zostało koordynacji i organizacji bezpośredniej współpracy gospodarczej i inwestycyjnej w systemach poziomych pomiędzy polskimi i ukraińskimi miastami i regionami, instytutami, izbami gospodarczymi oraz firmami produkcyjnymi, handlowymi i usługowymi.

Konferencja Dzień Pierwszy — 28 marca 2023 r


Rozpoczęcie Konferencji — Prezes Zarządu Polsko Ukraińskiego Centrum Gospodarczego, Czesław Rolla.

Powitanie uczestników i prezentacja Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego — Prezes Zarządu, Tomasz Szymajda

«…Puławski Park Naukowo — Technologiczny wspiera szeroko rozumiany biznes. Siedzibę w Parku znalazło ponad 180 firm polskich, są również firmy z Ukrainy. Przedsiębiorca z Ukrainy może założyć oddział swojej firmy w Polsce, rejestrując swoja siedzibę w Parku fizycznie lub jako wirtualne biuro. To daje możliwość prowadzenia bezpośrednich działań gospodarczych na terenie Polski i całej Wspólnoty Europejskiej, możliwość skorzystania z dopłat i dofinansowania przez fundusze unijne oraz wiele innych korzyści związanych z działaniami na rynku polskim i innych krajów Wspólnoty Europejskiej …»

Możliwości i potencjał Polski i Ukrainy — główne obszary współpracy — Prezes Polsko -Ukraińskiego Centrum Gospodarczego, Czesław Rolla

«… Polsko — Ukraińskie Centrum Gospodarcze wspiera współpracę gospodarczą pomiędzy Polską a Ukrainą. Ukraina broni dzisiaj nie tylko siebie, ale również Polski, Europy i całego Wolnego Świata. Dlatego nie wolno nam czekać, aż Ukraina zwycięży, już teraz musimy podejmować działania, które pomogą w integracji Ukrainy z Unią Europejską. I my to dzisiaj chcemy robić, wspólnie z miastami, firmami, organizacjami ukraińskimi i polskimi. Przygotowujemy i realizujemy konkretne projekty i programy o charakterze pro-rozwojowym, komercyjnym zarówno dla firm, przedstawiamy też propozycje współpracy dla miast ukraińskich i polskich, które nie pociągają za sobą wysokich kosztów, a jedynie wykorzystują istniejące możliwości i potencjał partnerów. Wyobraźmy sobie, że o istniejących przetargach w Polsce i w Ukrainie będziemy informowali się wzajemnie., tak aby razem firma polska z ukraińską mogły brać udział w przetargu na budowę nowej szkoły w Puławach w Polsce iub w Bojarce w Ukrainie! Albo firma ukraińska w Polsce znalazła sobie pracowników ukraińskich w Lublinie przez Powiatowe Biuro Pracy w Puławach i tak samo firma polska znalazła sobie pracowników w Ukrainie przez Powiatowe Biuro Pracy W Bojarce! My możemy razem to wszystko stworzyć….»

Bojarka, Miasto Partnerskie Puław,

zorganizowała w 2022 roku Ukraińsko-Polskie Forum Gospodarcze, w którym wzięło udział ponad 50 ukraińskich podmiotów gospodarczych. Dwudniowa konferencja połączona została z kilkudniowymi pracami studyjnymi w firmach ukraińskich, dotyczącymi możliwości ich rozwoju i współpracy z polskimi firmami.

Model współpracy z firmami bojarskimi — Zastępca Burmistrza Tetiana Koczkowa

Bojarka, miasto otwarte na współpracę — Zastępca Burmistrza Tetiana Koczkowa

«…. Witam serdecznie wszystkich uczestników. W imieniu Burmistrza Miasta Bojarka i całej naszej społeczności, chcemy podziękować Polsce i Polakom za pomoc dla Ukrainy. Jesteśmy przekonani, że wszystkie firmy z Polski znajdą partnerów biznesowych i będą w tym wspomagane u nas w Bojarce. My rozumiemy, że po zakończeniu wojny współpraca gospodarcza pomiędzy nami wzrośnie, przygotowujemy się do tego procesu i będziemy współpracowali z firmami z Puław i z innych miast polskich i europejskich, z którymi mamy dzisiaj kontakt. Gotowi jesteśmy już teraz , nie czekając na przyszłość, pomagać we współpracy polskich firm z zakładami z Bojarki, organizując do tej współpracy grupy firm z Bojarki i pomagając im w nawiązywaniu kontaktów…»

BOJARKA to miasto partnerskie Puław już od wielu lat. Położone jest ok. 25 km od centrum Kijowa, Ma dobre położenie geograficzne. Do stolicy można dojechać pociągiem w 25 minut, a samochodem (taksówką) w 40 minut. W kierunku Kijowa iz powrotem co 5-10 minut kursuje 7 tras, którymi można dojechać na dowolne przedmieścia prawobrzeżnej stolicy. Miasto graniczy z autostradą Odessy , posiada jedną stację kolejową Bojarka i przystanek Tarasówka. Na stacji „Boyarka” zatrzymują się dalekobieżne pociągi elektryczne o wysokim komforcie oraz podmiejskie pociągi elektryczne. 

Działalność produkcyjną i handlową prowadzi około 900 przedsiębiorstw.

TARGI KIELCE — Joanna Marcjan — Zastępca Dyrektora Wydziału Targów

«…Targi Kielce to jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, to 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą. Targi Kielce powstały w 1992 roku, zajmują drugie miejsce w rankingu targowym w Europie Środkowo- Wschodniej. Właścicielem Targów jest miasto Kielce. Od wielu lat współpracuje z firmami ukraińskimi, które biorą udział w wielu edycjach specjalistycznych targów. Odbywa się na terenie Targów ponad 70 edycji targowych, z których największe dotyczą rolnictwa — AGROTECH, HORTITECH i przemysłu obronnego…»


UKRAINE’S INVESTMENT PROMOTION OFFICE — заступник виконавчого директора UkraineInvest — Євгеній Шакотько.

«…Naszym głównym celem i zadaniem jest dzisiaj określenie, jak prywatny sektor może brać udział w procesach inwestycyjnych na terenie Ukrainy. W wyniku wojny, w 2023 roku bezpośrednie zniszczenia dotyczące Ukraińskiej gospodarki osiągnęły astronomiczna kwotę 113 Bln USD. Zniszczenia te dotknęły całej gospodarki Ukrainy, ale szczególnie wielkie potrzeby i wielki potencjał dla inwestycji widzimy w takich sektorach jak przetwórstwo rolne i rolno-spożywcze, materiały budowlane i wyposażenie obiektów budowlanych, w zakresie logistyki, odchodzenia od węgla na rzecz zielonych technologii, w zakresie produkcji pojazdów i maszyn dla celów transportu. Te plany odbudowy i restrukturyzacji oferują niezwykłe możliwości w zakresie odtworzenia i rozwoju przemysłu Ukrainy i są niezwykle atrakcyjne dla zagranicznych inwestorów i dla samej Ukrainy poprzez wprowadzanie na ukraiński rynek nowych technologii. To stwarza podstawy stabilnego i długofalowego wzrostu i uprzemysłowienia Ukrainy w celu powiązania jej ekonomiki z globalną gospodarką…»

POLSTAL — Kierownik Działu Eksportu, Konrad Kruszyk

«… POLSTAL działa w kilku głównych kierunkach, zajmuje się dystrybucją stali konstrukcyjnej dla przemysłu petrochemicznego, infrastruktury, dla obiektów budowlanych i nieruchomości, dla sektora energetycznego oraz kopalni. Ponadto zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych wraz z kompleksową realizacją na miejscu inwestycji i wykonuje w tym zakresie nawet najbardziej wymagające projekty. Produkuje również i montuje na miejscu stalowe bunkry według własnych konstrukcji i patentów. Prowadzi też działalność deweloperską, budując kompleksowo całe osiedla mieszkaniowe. Dostarcza stal konstrukcyjną oraz wyroby produkcyjne do większości krajów świata. Jest dumnym sponsorem Klubu Piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec…»

EDELVIKA — Ольга Кас’ян, Директор з маркетингу

» …Firma została założona 1994 roku, Produkcja odbywa się na powierzchni 9200m2, pracuje w firmie 250 pracowników. Produkujemy miesięcznie ponad 120 000 m tekstyliów. Nowoczesny sprzęt wykończeniowy umożliwia wybielanie, stabilizację i barwienie tkanin zgodnie z potrzebami i wymaganiami klienta — wybarwienie wg palety PANTONE. Nowoczesny sprzęt hafciarski TAJIMA powołuje do życia najbardziej skomplikowane zdobienia w najkrótszym czasie. Posiadamy maszyny do szycia BROTHER i JUKI — to maszyny do zadań specjalnych, produkcja płynna w systemie LEAN. Firma posiada certyfikat systemu kontroli jakości zgodnie z wymaganiami DSTU (Narodowy Standard Ukrainy) ISO 9001:2015. Własne certyfikowane laboratorium bada wszystkie surowce na etapie wejściowym oraz sprawdza jakość produktu końcowego. Projektanci i wzornicy o najwyższych kwalifikacjach pracują z nowoczesnymi programami i wykorzystują najnowsze możliwości technologiczne. Produkujemy odzież z różnych rodzajów materiałów tekstylnych, dla osób dorosłych, kobiet i mężczyzn oraz dzieci. produkujemy tez odzież dla celów specjalnych i technicznych….»

REMIX OIL — Prezes Zarządu i Właściciel, Przemysław Remiszewski

«…REMIX OIL zajmuje się produkcją, handlem i usługami. W zakresie produkcji , oferujemy suszarnie i jako jedyna firma w Polsce jesteśmy producentem trzech rodzajów suszarni, z których każdy rodzaj jest przeznaczony do innych celów. I tak produkujemy suszarnie do biomasy, trocin, dla przemysłu drzewnego i innych zastosowań. Ponadto produkujemy suszarnie do mas gęstych o wilgotności ok 80% , które nasze suszarnie susza do ok. 10%. za jednym razem i odpady są używane jako nawóz. Produkujemy tez suszarnie do suszenia zboża, kukurydzy, rzepaku itp. W zakresie usług kojarzymy polskich i ukraińskich przedsiębiorców, mając od ponad 30 lat partnerów i kontakty w Ukrainie. Działamy tez w zakresie pomagania Ukrainie w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych proponując domy modułowe dla mieszkańców i wojska…»


AKCENTA — międzynarodowe rozwiązania finansowe — Dyrektor Radosław Jarema

«…AKCENTA zapewnia opbsługę rachunków walutowych, oszczędność przy wymianie walut nawet 20 000 PLN – bez konieczności zmiany banku
przyjmowanie i odsyłanie płatności zagranicznych
eliminacja ryzyka kursowego
wsparcie mobilnego doradcy walutowego
na rynku od 1997, aktualnie PL, CZ, SK, HU, RO, DE
50 485 zadowolonych klientów, ponad 7 tys. w PL
41,75 mld PLN – wolumen transakcji klientów w roku 2022
…»

FAGUM STOMIL

Od wielu lat specjalnością FAGUM-STOMIL jest obuwie ochronne i zawodowe. Nasze buty – oprócz pierwotnej i tradycyjnej osłony stóp przed wodą, czy zimnem, mają przede wszystkim zapewniać wysoce wyspecjalizowaną ochronę nóg. Przeznaczone są dla osób zatrudnionych w różnych gałęziach przemysłu przetwórczego i chemicznego, w energetyce, górnictwie, czy służbach ratownictwa przeciwpożarowego, budownictwie, transporcie a także w rolnictwie, leśnictwie oraz rybołówstwie. Wszędzie tam, gdzie człowiek w swej aktywności ujarzmia siły natury, czerpie z jej bogactw, stawia czoło żywiołom, zmienia świat burząc i budując, potrzebne są buty oznaczone marką FAGUM-STOMIL. Buty te, oceniane wysoko za jakość wykonania, trwałość i niezawodność znajdują odbiorców nie tylko na rynku krajowym, ale również w wielu krajach Europy i świata.

FAGUM — STOMIL

Ubranka, pościel i akcesoria dla dzieci i niemowląt

SOFIJA — proszę kliknąć «START»


«…Firma Sofija została stworzona z myślą o najważniejszych i najukochańszych istotach na świecie.  Potrzeba otaczania ich delikatnością i bezpieczeństwem sprawiła, że powstały wyjątkowe produkty, w których widać nie tylko jakość wykonania ale także miłość i troskę.

Od ponad 30 lat jest w pełni oddana dzieciom, tworząc bieliznę, ubranka oraz pościel, których myślą przewodnią jest elegancja i ponadczasowość. Staramy się, aby wszystkie nasze produkty były wygodne i zdrowe.
Wszystko po to by nasze dzieci mogły beztrosko i wesoło odkrywać świat...»

Konferencja Dzień DRUGI — 29 marca 2023 r

Umań, miasto wolności i nadziei

Umań jest administracyjnym centrum rejonu humańskiego obwodu czerkaskiego . Znajduje się na Wyżynie Dniepru, na obu brzegach rzeki Umanki (dopływu Yatrani ), 186 km na południowy zachód od miasta Czerkasy . Przez miasto przebiegają autostrady M05 i M30 . Historycznie leży na pograniczu Podola i Naddniepru na Ukrainie . Ważny ośrodek Podola Wschodniego . Populacja wynosi 82,9 tys. osób.

Umań to miasto z długą historią i wyjątkową kulturą — położone na skrzyżowaniu 5 dróg, miasto turystyczne, pielgrzymkowe, odwiedza go corocznie ponad 600 tys. turystów

Żyliśmy w pokoju, ciesząc się naszym pięknym miastem — Prezydent Miasta, Iryna PLetnova

Aż nadeszła wojna ……

Ta wojna pokazała prawdziwe oblicze rosyjskiego okupanta, a jego celem stało się nasze miasto i stała się cała Ukraina …

«…Poranek 24 lutego przyniósł społeczności Umań serię potężnych eksplozji, liczne pożary i nadejście pocisku na centralny plac. W rezultacie pierwsza cywilna ofiara inwazji na pełną skalę na Federację Rosyjską. Społeczeństwo szybko się jednak zmobilizowało. Dzięki połączeniu wysiłków mieszkańców, władz i biznesu gmina stała się silnym zapleczem dla naszych obrońców, bezpieczną przystanią dla osób wewnętrznie przesiedlonych oraz centrum logistycznym pomocy humanitarnej dla całego kraju.
Dzisiaj jasno rozumiemy nasze wyzwania i zadania. W społeczności miasta Humań z powodzeniem funkcjonują organizacje wolontariackie i publiczne, przedsiębiorstwa aktywnie pomagają Siłom Zbrojnym Ukrainy. Z ufnością utrzymujemy front gospodarczy państwa, także dzięki wsparciu naszych zagranicznych przyjaciół!
…»

UMAŃ ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

W sytuacji wojny jaką wypowiedziała Ukrainie zdradziecka Rosja, musimy pamietac o zabezpieczeniu potrzeb nie tylko naszej armii, ale również o zabezpieczeniu potrzeb życiowych naszych mieszkańców. Ukraińska Armia wygra tą wojnę, a my musimy robić wszystko w tym czasie co tylko można dla podtrzymania gospodarki i dla rozwoju ekonomicznego naszej lokalnej spoołeczności i całej Ukrainy. Nasze zakłady produkcyjne i firmy muszą podtrzymywać swoją produkcję, a jednocześnie modernizować się i dostosowywać dla potrzeb integracji ze Wspólnota Europejską. To wielkie zadanie dla naszego lokalnego biznesu, ale i wielkie możliwości dla współpracy z Partnerami z Polski….»


Gospodarka

W mieście działa ponad 5000 firm produkcyjnych , handlowych i usługowych oraz zakładów użytku publicznego o różnych formach własności. Główne gałęzie przemysłu: maszynowy i instrumentalny (fabryki: PJSC „ETALON” , Umanfermmash , „Megommetr” , optyczno-mechaniczny , sprzęt teatralny), spożywczy (fabryki: konserw jarzynowych , maślanych , witaminowych , wódka , zakład przetwórstwa mięsnego , OJSC «Umanpivo» , Uman Greenhouse Plant , CJSC TC «Umanhlib» , MPP «Agropromresursy»i inne), lekkie (zakłady: szwalnicze , obuwnicze , wyrobów przemysłu artystycznego), materiałów budowlanych (zakłady: olejarskie, ceglane, konstrukcji żelbetowych itp.), Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Technolog” , fabryka witamin („Witaminy”) , winda .

EDGE GROUP / MARBUD POWISLE — PREZES ZARZĄDU MARBUD POWIŚLE, JAN BOCZKOWSKI

» …Jesteśmy grupą podmiotów o charakterze inwestycyjno-doradczym wyspecjalizowaną w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców w problemach ekonomicznych (disstressed) oraz przedsiębiorców na początku ścieżki inwestycyjnej (seed). Wiodącym podmiotem zajmującym się tym segmentem jest EDGE Consulting Sp. z o.o. z siedziba w Warszawie. Jedną z naszych kluczowych linii biznesowych jest – rozwijane od 2002 roku – partnerstwo polsko-ukraińskie oparte o prywatne i biznesowe kontakty Panów Czesława Piotrowicza i Vladimira Marceniuka. W zakresie tworzenia transgranicznych projektów biznesowych, pracujemy obecnie wdrożeniem na rynki europejskie ekologicznych nawozów i pasz dla rolnictwa, wdrożeniem innowacyjnych programów budownictwa mieszkaniowego, opartych o nowoczesne technologie z dziedziny izolacji jak i systemów budownictwa modułowego, opracowaniem i wdrożeniem specjalistycznych nowoczesnych programów terapeutycznych z zakresu terapii głębokiej traumy, w tym PTSD, W ostatnich miesiącach podjęliśmy wspólnie z partnerami ukraińskimi decyzję o utworzeniu formalnie w Polsce polsko-ukraińskiej fundacji pod marka „We care”, której celami działalności będzie działalność edukacyjna w zakresie prowadzenia małego i średniego biznesu w Polsce i w Ukrainie, działalność w zakresie rozwoju systemów terapii psychologicznej problemów wywołanych konfliktami zbrojnymi, w tym także poprzez prowadzenia działalności szkoleniowej dla kadr terapeutycznych, poprzez prowadzenie programów i ośrodków terapeutycznych, ustanowienie i zarządzanie funduszem stypendialnym dla młodych osób z doświadczeniami traumatycznymi, chcącym rozwijać swoje kompetencje przedsiębiorcze….»

NOVAGRA / VITASTAR

VITASTAR® – Aktywator roślin do celów uprawowych

W ramach marki VITASTAR® oferujemy szeroki wybór nawozów dolistnych; wytwarzanych z doskonałej jakości certyfikowanych surowców i dodatków. Zawarte w naszych preparatach mikroelementy są całkowicie schelatyzowane kwasem EDTA, stąd nie ma ryzyka wytrącenia się w roztworach wodnych oraz cieczach roboczych. Osiągnięciem technologicznym, które przekazujemy najbardziej wymagającej grupie odbiorców w branży rolniczej są nawozy organiczno – mineralne wzbogacone aminokwasami, witaminami, hormonami roślinnymi oraz specjalnym białkiem koloidalnym CARPRAMID® o rewolucyjnych właściwościach.  Carpramid® uzyskiwany jest z naturalnego aminokwasu, obecnego w zasadzie we wszystkich białkach. Wyróżnia go niezwykła pojemność wymiany kationów ze względu na ujemne ładunki, powiązane z karboksylową grupą funkcyjną grupy cząsteczek b-białka. Regularne stosowanie preparatów VITASTAR z dodatkiem zaawansowanego technologicznie składnika, jakim jest CARPRAMID®, (Technologia Carpramid, czyli Nutrient Management Technology), czyli wysoce naładowane biodegradowalne białko typu β, to gwarancja: optymalnego wykorzystania składników odżywczych podawanych roślinom dolistnie i doglebowo poprzez polepszenie absorpcji tychże składników oraz wyższej odporności roślin uprawnych na choroby oraz stresy fizjologiczne.

paszport do eksportu — piotr snopek

Możliwości finansowania działań eksportowych

«…Działanie FEPW.01.01 Platformy startowe (PS) dla nowych pomysłów to kompleksowe programy inkubacji innowacyjnych przedsiębiorstw typu startup w Polsce Wschodniej.
Interwencja ma na celu:
• dalsze zakorzenianie i rozwój ekosystemu startupowego w Polsce Wschodniej;
• dalsze wspieranie pod rozpoznawalną już marką Platform startowych osób, które chcą założyć firmę w Polsce Wschodniej oraz rozwijać jej działalność na rynku krajowym i międzynarodowym.

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

Działanie FENG 2.24 Polskie Mosty Technologiczne
Działanie FENG 2.25 Promocja marki innowacyjnych MŚP
Działanie FENG 2.26 Umiędzynarodowienie MŚP – Brand HUB
Działanie FENG 2.28 Startup Booster Poland
Działanie FENG 2.29 Startups are us
…»

BRAEL — Paweł brancewicz

«…BRAEL- Aparaty Medyczne, z siedzibą w Puławach, jest jednym z wiodących producentów aparatów medycznych w Polsce oraz liderem w produkcji ultradźwiękowych detektorów tętna płodu. Naszą misją jest oferowanie produktów znakomitej jakości po przystępnej cenie. W 1997 wprowadziliśmy na rynek drugi na świecie kompaktowy detektor tętna płodu UDT-100 TONFET. Po sukcesie z nim związanym poszerzyliśmy ofertę o tanie detektory UDT-20 oraz wysokiej jakości detektory UDT-300 z możliwością zapisu częstości serca i ruchów płodu na papierze termicznym, jak w kardiotokografach. W 2007 r. wprowadzamy nowy kompaktowy detektor tętna płodu FD-10D BabyPulse. Postawiliśmy sobie zadanie, że FD-10D będzie zdecydowanie najlepszy na światowym rynku małych Dopplerów i to osiągnęliśmy.
W 2008 r. zostaje wprowadzony do naszej oferty kardiotokograf do monitorowania ciąży pojedyńczej lub bliźniaczej. Jego atuty – dokładne liczenie tętna i małe rozmiary – sprawiły, że stał się podstawowym i obowiązkowym wyposażeniem szpitali i gabinetów ginekologicznych. Cieszy się także dobrą opinią wśród klientów zagranicznych.
…»

AKCENTA — Andrzej Kowalik

«…Chcielibyśmy zainteresować naszą ofertą firmy, które są zarejestrowane i posiadają już oddziały w Polsce. Jeśli wykonujececie Państwo transfery waluty do banków ukraińskich w Euro lub USD, to taki transfer może być realizowany przez firmę AKCENTA. Jest to korzystne, ponieważ przelew realizowany jest bardzo szybko, koszty przelewu są niższe niż w innych bankach i dobra jest cena wymiany waluty….»

Stowarzyszenie «Czysty Świat» — Marcin Obałek i Paweł Jeżyna

«… Od początku wybuchu wojny, 24 lutego 2022 roku zorganizowaliśmy już prawie 40 konwojów humanitarnych do Ukrainy, przewieźliśmy setki ton produktów niezbędnych dla ludności takich jak żywność, ciepłe ubrania, koce i śpiwory, artykuły medyczne i sanitarne dla dorosłych i dzieci. Przewoziliśmy środki opatrunkowe, sanitarne i farmaceutyczne dla wojsk terytorialnych i Ukraińskiej Armii. Przewoziliśmy te produkty w konwojach humanitarnych albo zupełnie sami, jeżdżąc w najdalej na Wschodzie położone tereny Ukrainy, często pod ostrzałem rosyjskiej artylerii czy pocisków rakietowych. Byliśmy w najbardziej zniszczonych terenach Ukrainy i widzieliśmy te wszystkie zniszczenia i popełniane zbrodnie na ludności cywilnej przez rosyjskich zbrodniarzy wojennych na własne oczy — od Buczy i Irpienia, po Charków, Krzywy Róg czy Chersoń. Cały ten czas od początku wojny realizowaliśmy pomoc humanitarną dla ludności cywilnej, organizując konwoje humanitarne i przewożąc uchodźców indywidualnych w samochodach prywatnych lub w wynajętych samochodach dostawczych, albo w zorganizowanych przez nas dużych grupach autobusami z terenów Ukrainy do Polski i innych krajów europejskich…»

Producent Peletu, firma handlowo-produkcyjna — Pan Aleksander z Łucka

«…Bardzo dziękuję za możliwość prezentacji oferty naszej firmy. Jesteśmy firmą handlowo- produkcyjną z okolić Łucka, zajmujemy się produkcją paliw stałych, biopaliw. Początkowo handlowaliśmy pelletem, wysyłając go do Polski i Europy, w chwili obecnej rozwinęliśmy dużą produkcje pelletu praktycznie z każdego dostępnego asortymentu. Produkujemy pellet ze słomy, z wiórek drzewnych, ze słonecznika, z drzewa jabłoni i wiśni, z dąbu i z olchy. Produkujemy również specjalny pellet dla zwierząt domowych, kotów czy psów. Planujemy rozpocząć dystrybucję i sprzedaż pelletu w Polsce i w Unii Europejskiej. Poszukujemy dystrybutorów w Polsce, z którymi moglibysmy rozpocząć korzystną dwustronnie wspólpracę…»

TROKOTEX Polymer Group.

Trokotex Polymer Group Sp. z o.o. to firma z tradycjami i polskim kapitałem. Oczyszczalnie ścieków, Elektrownie, Elektrociepłownie czy przemysł spożywczy od ponad 30 lat są użytkownikami wyrobów Trokotex.

Nasze produkty z kompozytu: zbiorniki, kraty, przekrycia czy pręty zbrojeniowe wykorzystywane są w najróżniejszych gałęziach gospodarki.

Wiele pracy, wysiłku i serca włożyliśmy przez te wszystkie lata, by stać się pewnym i stabilnym partnerem dla Państwa. Wiele starań, by sprostać dynamicznie rozwijającej sie gospodarce rynkowej i wiele wyrzeczeń, by przetrwać chwile burzy. Dziś możemy powiedzieć, że warto było. Dowodem na to jest zaufanie i zadowolenie naszych Klientów takich jak KGHM, Orlen SA, Ciech SA, Rafako SA czy PGNiG SA.

Dla Państwa — naszych Klientów stale się rozwijamy i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania uruchamiając nowe produkty. Dla Państwa pozyskujemy fundusze unijne na rozwój naszego przedsiębiorstwa i innowacje a dzięki Państwu zdobywamy prestiżowe nagrody takie jak Gazele Biznesu, Polski Sukces, Ekspansja czy nagrodę Naczelnej Organizacji Technicznej lub Lidera Nowych Technologii.

Solaris Optics S.A.

Solaris Optics S.A. — is a precision optics company with almost 30 years’ experience in the field.

Solaris Optics was founded in 1991. We are now a medium-sized ambitious enterprise employing over 70 people and having modern machines and laboratory equipment. The company is located on its own premises of 4744m2, in a production building with an area of ​​1620m².

See our company brochure: Solaris Optics – we do precise optics!

“We produce optics and deliver optical solutions to our partners.”

forum — Dzień Trzeci — 30 marca 2023 r

W ramach Polsko — Ukraińskiego Forum odbyło się zapoznanie delegacji z Ukrainy z obiektami Puław , które zostały wybudowane w ostatnich latach przez nasze miasto z wykorzystaniem funduszy unijnych.

Nasi ukraińscy partnerzy zapoznali się z obiektami sportowymi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i innymi nowoczesnymi obiektami infrastruktury puławskiej, w tym zwiedzili:

  • Puławski Park Naukowo — Technologiczny
  • Halę Sportową przy ul. Lubelskiej
  • Hotel OLYMPIC wraz z przylegąjącym Stadionem Sportowym i Basenem Otwartym
  • Basen Pływacki Kryty
  • Marinę wraz z obiektami towarzyszącymi i terenami nadbrzerza nad Wisłą az do nowego mostu
  • Puławski Ośrodek Kultury «Dom Chemika»
  • puławskie parki, place zabaw. ogródki dla dzieci

Ukraińscy goście interesowali się rozwiązaniami technicznymi i budowlanymi, sposobami pozyskiwania przez nasze miasto funduszy unijnych i wieloma innymi kwestiami związanymi z zabezpieczeniem socjalnym i pomocą dla mieszkańców realizowaną przez miasto Puławy.

Na zaproszenie Pani Danuty Smagi, Starosty Powiatu Puławskiego, odbyło się spotkanie delegacji ukraińskich w siedzibie Starostwa z przedstawicielami Zarządu Powiatu, na którym omawiano bieżące potrzeby i możliwości współpracy z regionem Umania.

Podczas sesji Rady Miasta Puławy odbyło się też spotkanie delegacji ukraińskich z Panią Bożeną Krygier, Przewodniczącą Rady Miasta i Panem Pawłem Majem, Prezydentem Miasta Puławy oraz radnymi i przedstawicielami Rady Miasta.

W ramach współpracy gospodarczej z sąsiednimi miastami odbyło się spotkanie z udziałem delegacji ukraińskich w siedzibie Rady Miasta Radomia z Panią Martą Michalską-Wilk, Wiceprezydentem Miasta i Zarządem Miasta Radom, podczas którego omówiono możliwości współpracy i plany rozwoju tej współpracy w najbliższym czasie.

Po zakończeniu spotkania zorganizowana została wycieczka plenerowa delegacji ukrainskich, którzy mieli okazje zapoznać się z najnowocześniejszymi obietami infrastruktury Radomia, w tym z nowym szpitalem i sortownia śmieci, oczyszczalnią oraz innymi obiektami dla odpadów komunalnych

Forum zakończyło się przygotowaniem Listu Intencyjnego dotyczącego dalszej współpracy, na podstawie którego będą prowadzone i rozwijane dalsze działania w relacjach Polsko-Ukraińskich realizowanych przez Polsko- Ukraińskie Centrum Gospodarcze. w Puławach.

Opracował: Koordynator Polsko Ukraińskiego Centrum Gospodarczego

Czesław Rolla

Prezes Zarządu

CENTRUM EKOLOGII I PROMOCJI GOSPODARCZEJ

tel. +48 666 048 421

email: goalgier@gmail.com

https://negoce.org/

https://www.regionpulawski.pl/

https://idatt.eu/