Médicaments vétérinaires
العربية English Français polski
tel. +48 666 048 421
contact@negoce.org
Skype: czeslawrolla Negoce.org > Oferty > Élevage > Médicaments vétérinaires
Médicaments vétérinaires
Médicaments vétérinaires
Jesteśmy w pełni polską, nowoczesną wytwórnią leków weterynaryjnych
Poprzez swoją działalność, w znacznym stopniu przyczyniamy się do ochrony zdrowia zwierząt i ludzi. Zabezpiecza służbę weterynaryjną, polskie rolnictwo i hodowców w skuteczne i bezpieczne leki najnowszej generacji. Obecnie w ofercie firmy znajduje się ponad 50 preparatów obejmujących: szczepionki, preparaty diagnostyczne, antybiotyki, preparaty wapniowe, sulfonamidy, środki przeciwpasożytnicze, preparaty mineralno-witaminowe oraz wiele innych specjalistycznych grup leków przeznaczonych dla różnych gatunków zwierząt.
HistoriA I Dobre tradycje
W ciągu 95 lat preparaty wytwarzane w Puławach miały znaczący udział w opanowaniu, zwalczaniu i kontroli takich groźnych chorób jak: księgosusz (wirusowa choroba bydła), gruźlica, brucelloza, rzekomy pomór drobiu, warroza pszczół.
Innowacyjność i ciągłe poszukiwanie
Biowet opiera swoją działalność na badaniach naukowych, prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę. Współpracuje z najlepszymi ośrodkami naukowymi w Polsce.
Inwestujemy w jakość i bezpieczeństwo
Celem firmy jest wytwarzanie bezpiecznych i skutecznych produktów leczniczych, o odpowiedniej jakości, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami prawa farmaceutycznego.
Zakład wspierają specjaliści ze wszystkich dziedzin medycyny weterynaryjnej w kraju i za granicą: z akademii medycznych, instytutów, wyższych uczelni politechnicznych i uniwersyteckich. Biowet od wielu lat kontynuuje współpracę z Państwowym Instytutem Weterynaryjnym-Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach w zakresie badań naukowych oraz państwowej kontroli produktów immunologicznych prowadzonej przez PIWET w ramach tzw. kontroli seryjnej wstępnej.
Wydział Preparatów Iniekcyjnych
Spółka posiada Wydział Preparatów Iniekcyjnych, który jest jednym z nowocześniejszych obiektów w Polsce. Obszar produkcyjny stanowi kompleks pomieszczeń czystych z systemem śluz, zaopatrywanych w filtrowane powietrze za pomocą instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnej, zapewniającej odpowiedni gradient ciśnień między pomieszczeniami. Aseptyczne etapy procesu odbywają się w clean-roomach klasy A/B. Wydział wyposażony jest w instalacje procesowe (wody do iniekcji, wody oczyszczonej, pary czystej, instalacji CIP, SIP) oraz nowoczesne urządzenia technologiczne wykonane w standardzie GMP. Organizacja procesów wytwórczych i zastosowane technologie, zapewniają warunki wytwarzania produktów zgodnie z europejskimi wymaganiami GMP.
Prywatyzacja
1997
Decydujące dla istnienia Biowetu okazały się lata 90-te. Została wtedy podpisana ,,Uchwała o prywatyzacji zakładu w formie spółki pracowniczej’’. Po zakończeniu procesu prywatyzacji, w 1997r. wszyscy pracownicy stali się udziałowcami i jednocześnie właścicielami przedsiębiorstwa. Z perspektywy lat okazało się, że prywatyzacja firmy jako jedna z nielicznych w Polsce, była wysoce udana.
Wydział Biologii
2008
W 2008 roku, został uruchomiony nowy Wydział Biologii, zajmujący się wytwarzaniem produktów immunologicznych – szczepionek i preparatów do diagnostyki in vitro. Budynek stanowi kompleks pomieszczeń czystych, wyposażonych w system śluz osobowych i towarowych wraz z instalacją klimatyzacyjno-wentylacyjną, zapewniającą odpowiedni nawiew filtrowanego powietrza i barierę ciśnieniową. Wytwarzanie produktów zgodnie ze standardami GMP zapewniają nowoczesne urządzenia i instalacje pomocnicze (wody oczyszczonej, wody do iniekcji, pary czystej, azotu, sprężonego powietrza). W wydziale znajdują się moduły do wytwarzania antygenów bakteryjnych, mykologicznych, moduł do pracy z drobnoustrojami BH-III oraz pożywkarnia. Prace z drobnoustrojami i operacje aseptyczne odbywają się pod nawiewem laminarnym kl. A/B. Nowoczesne technologie wytwarzania zgodne ze standardami GMP jak również funkcjonujący farmaceutyczny system zapewnienia jakości gwarantują wytwarzanie dobrych, skutecznych i bezpiecznych produktów leczniczych. Potwierdzeniem wysokich standardów jakości są certyfikaty GMP na zgodność z Dyrektywą 2003//94/EC dla wszystkich form leków – produktów iniekcyjnych, biologicznych i niesterylnych uzyskane na podstawie okresowych inspekcji Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
Centrum Badawczo – Rozwojowe
2014
W 2014 roku zostało otwarte Centrum Badawczo – Rozwojowe, w którym realizowane są prace badawcze na różnych etapach wdrożenia, we współpracy z jednostkami naukowymi, umożliwiające wprowadzenie do oferty nowych produktów. Centrum uczestniczy również w udoskonalaniu już istniejących produktów, oraz opracowywaniu metod ich badania. W przyszłości możliwe jest prowadzenie badań na rzecz podmiotów zewnętrznych. CBR stworzyło również nowe stanowiska pracy.