Forum économique polono-ukrainien

Pod Honorowym Patronatem Pani Przewodniczącej Rady Miasta Puławy

Współorganizator Forum

Forum odbyło się w systemie hybrydowym w Puławach w dniach od 28 do 30 marca 2023 roku

Forum Gospodarcze poświęcone zostało koordynacji i organizacji bezpośredniej współpracy gospodarczej i inwestycyjnej w systemach poziomych pomiędzy polskimi i ukraińskimi miastami i regionami, instytutami, izbami gospodarczymi oraz firmami produkcyjnymi, handlowymi i usługowymi.

Konferencja Dzień Pierwszy – 28 marca 2023 r


Rozpoczęcie Konferencji – Prezes Zarządu Polsko Ukraińskiego Centrum Gospodarczego, Czesław Rolla.

Powitanie uczestników i prezentacja Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego – Prezes Zarządu, Tomasz Szymajda

« …Puławski Park Naukowo – Technologiczny wspiera szeroko rozumiany biznes. Siedzibę w Parku znalazło ponad 180 firm polskich, są również firmy z Ukrainy. Przedsiębiorca z Ukrainy może założyć oddział swojej firmy w Polsce, rejestrując swoja siedzibę w Parku fizycznie lub jako wirtualne biuro. To daje możliwość prowadzenia bezpośrednich działań gospodarczych na terenie Polski i całej Wspólnoty Europejskiej, możliwość skorzystania z dopłat i dofinansowania przez fundusze unijne oraz wiele innych korzyści związanych z działaniami na rynku polskim i innych krajów Wspólnoty Europejskiej … »

Możliwości i potencjał Polski i Ukrainy – główne obszary współpracy – Prezes Polsko -Ukraińskiego Centrum Gospodarczego, Czesław Rolla

« … Polsko – Ukraińskie Centrum Gospodarcze wspiera współpracę gospodarczą pomiędzy Polską a Ukrainą. Ukraina broni dzisiaj nie tylko siebie, ale również Polski, Europy i całego Wolnego Świata. Dlatego nie wolno nam czekać, aż Ukraina zwycięży, już teraz musimy podejmować działania, które pomogą w integracji Ukrainy z Unią Europejską. I my to dzisiaj chcemy robić, wspólnie z miastami, firmami, organizacjami ukraińskimi i polskimi. Przygotowujemy i realizujemy konkretne projekty i programy o charakterze pro-rozwojowym, komercyjnym zarówno dla firm, przedstawiamy też propozycje współpracy dla miast ukraińskich i polskich, które nie pociągają za sobą wysokich kosztów, a jedynie wykorzystują istniejące możliwości i potencjał partnerów. Wyobraźmy sobie, że o istniejących przetargach w Polsce i w Ukrainie będziemy informowali się wzajemnie., tak aby razem firma polska z ukraińską mogły brać udział w przetargu na budowę nowej szkoły w Puławach w Polsce iub w Bojarce w Ukrainie! Albo firma ukraińska w Polsce znalazła sobie pracowników ukraińskich w Lublinie przez Powiatowe Biuro Pracy w Puławach i tak samo firma polska znalazła sobie pracowników w Ukrainie przez Powiatowe Biuro Pracy W Bojarce! My możemy razem to wszystko stworzyć…. »

Bojarka, Miasto Partnerskie Puław,

zorganizowała w 2022 roku Ukraińsko-Polskie Forum Gospodarcze, w którym wzięło udział ponad 50 ukraińskich podmiotów gospodarczych. Dwudniowa konferencja połączona została z kilkudniowymi pracami studyjnymi w firmach ukraińskich, dotyczącymi możliwości ich rozwoju i współpracy z polskimi firmami.

Model współpracy z firmami bojarskimi – Zastępca Burmistrza Tetiana Koczkowa

Bojarka, miasto otwarte na współpracę – Zastępca Burmistrza Tetiana Koczkowa

« …. Witam serdecznie wszystkich uczestników. W imieniu Burmistrza Miasta Bojarka i całej naszej społeczności, chcemy podziękować Polsce i Polakom za pomoc dla Ukrainy. Jesteśmy przekonani, że wszystkie firmy z Polski znajdą partnerów biznesowych i będą w tym wspomagane u nas w Bojarce. My rozumiemy, że po zakończeniu wojny współpraca gospodarcza pomiędzy nami wzrośnie, przygotowujemy się do tego procesu i będziemy współpracowali z firmami z Puław i z innych miast polskich i europejskich, z którymi mamy dzisiaj kontakt. Gotowi jesteśmy już teraz , nie czekając na przyszłość, pomagać we współpracy polskich firm z zakładami z Bojarki, organizując do tej współpracy grupy firm z Bojarki i pomagając im w nawiązywaniu kontaktów… »

BOJARKA to miasto partnerskie Puław już od wielu lat. Położone jest ok. 25 km od centrum Kijowa, Ma dobre położenie geograficzne. Do stolicy można dojechać pociągiem w 25 minut, a samochodem (taksówką) w 40 minut. W kierunku Kijowa iz powrotem co 5-10 minut kursuje 7 tras, którymi można dojechać na dowolne przedmieścia prawobrzeżnej stolicy. Miasto graniczy z autostradą Odessy , posiada jedną stację kolejową Bojarka i przystanek Tarasówka. Na stacji „Boyarka” zatrzymują się dalekobieżne pociągi elektryczne o wysokim komforcie oraz podmiejskie pociągi elektryczne. 

Działalność produkcyjną i handlową prowadzi około 900 przedsiębiorstw.

TARGI KIELCE – Joanna Marcjan – Zastępca Dyrektora Wydziału Targów

« …Targi Kielce to jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, to 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą. Targi Kielce powstały w 1992 roku, zajmują drugie miejsce w rankingu targowym w Europie Środkowo- Wschodniej. Właścicielem Targów jest miasto Kielce. Od wielu lat współpracuje z firmami ukraińskimi, które biorą udział w wielu edycjach specjalistycznych targów. Odbywa się na terenie Targów ponad 70 edycji targowych, z których największe dotyczą przemysłu obronnego – MSPO, techniki rolniczej – AGROTECH, energetyki i odnawialnych źródeł energii – ENEX, Przemysłowa Wiosna – Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych i Gumy – PLASTPOL…. »


UKRAINE’S INVESTMENT PROMOTION OFFICE – заступник виконавчого директора UkraineInvest – Євгеній Шакотько.

« …Naszym głównym celem i zadaniem jest dzisiaj określenie, jak prywatny sektor może brać udział w procesach inwestycyjnych na terenie Ukrainy. W wyniku wojny, w 2023 roku bezpośrednie zniszczenia dotyczące Ukraińskiej gospodarki osiągnęły astronomiczna kwotę 113 Bln USD. Zniszczenia te dotknęły całej gospodarki Ukrainy, ale szczególnie wielkie potrzeby i wielki potencjał dla inwestycji widzimy w takich sektorach jak przetwórstwo rolne i rolno-spożywcze, materiały budowlane i wyposażenie obiektów budowlanych, w zakresie logistyki, odchodzenia od węgla na rzecz zielonych technologii, w zakresie produkcji pojazdów i maszyn dla celów transportu. Te plany odbudowy i restrukturyzacji oferują niezwykłe możliwości w zakresie odtworzenia i rozwoju przemysłu Ukrainy i są niezwykle atrakcyjne dla zagranicznych inwestorów i dla samej Ukrainy poprzez wprowadzanie na ukraiński rynek nowych technologii. To stwarza podstawy stabilnego i długofalowego wzrostu i uprzemysłowienia Ukrainy w celu powiązania jej ekonomiki z globalną gospodarką… »

POLSTAL – Kierownik Działu Eksportu, Konrad Kruszyk

« … POLSTAL działa w kilku głównych kierunkach, zajmuje się dystrybucją stali konstrukcyjnej dla przemysłu petrochemicznego, infrastruktury, dla obiektów budowlanych i nieruchomości, dla sektora energetycznego oraz kopalni. Ponadto zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych wraz z kompleksową realizacją na miejscu inwestycji i wykonuje w tym zakresie nawet najbardziej wymagające projekty. Produkuje również i montuje na miejscu stalowe bunkry według własnych konstrukcji i patentów. Prowadzi też działalność deweloperską, budując kompleksowo całe osiedla mieszkaniowe. Dostarcza stal konstrukcyjną oraz wyroby produkcyjne do większości krajów świata. Jest dumnym sponsorem Klubu Piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec… »

EDELVIKA – Ольга Кас’ян, Директор з маркетингу

 » …Firma została założona 1994 roku, Produkcja odbywa się na powierzchni 9200m2, pracuje w firmie 250 pracowników. Produkujemy miesięcznie ponad 120 000 m tekstyliów. Nowoczesny sprzęt wykończeniowy umożliwia wybielanie, stabilizację i barwienie tkanin zgodnie z potrzebami i wymaganiami klienta – wybarwienie wg palety PANTONE. Nowoczesny sprzęt hafciarski TAJIMA powołuje do życia najbardziej skomplikowane zdobienia w najkrótszym czasie. Posiadamy maszyny do szycia BROTHER i JUKI – to maszyny do zadań specjalnych, produkcja płynna w systemie LEAN. Firma posiada certyfikat systemu kontroli jakości zgodnie z wymaganiami DSTU (Narodowy Standard Ukrainy) ISO 9001:2015. Własne certyfikowane laboratorium bada wszystkie surowce na etapie wejściowym oraz sprawdza jakość produktu końcowego. Projektanci i wzornicy o najwyższych kwalifikacjach pracują z nowoczesnymi programami i wykorzystują najnowsze możliwości technologiczne. Produkujemy odzież z różnych rodzajów materiałów tekstylnych, dla osób dorosłych, kobiet i mężczyzn oraz dzieci. produkujemy tez odzież dla celów specjalnych i technicznych…. »

REMIX OIL – Prezes Zarządu i Właściciel, Przemysław Remiszewski

« …REMIX OIL zajmuje się produkcją, handlem i usługami. W zakresie produkcji , oferujemy suszarnie i jako jedyna firma w Polsce jesteśmy producentem trzech rodzajów suszarni, z których każdy rodzaj jest przeznaczony do innych celów. I tak produkujemy suszarnie do biomasy, trocin, dla przemysłu drzewnego i innych zastosowań. Ponadto produkujemy suszarnie do mas gęstych o wilgotności ok 80% , które nasze suszarnie susza do ok. 10%. za jednym razem i odpady są używane jako nawóz. Produkujemy tez suszarnie do suszenia zboża, kukurydzy, rzepaku itp. W zakresie usług kojarzymy polskich i ukraińskich przedsiębiorców, mając od ponad 30 lat partnerów i kontakty w Ukrainie. Działamy tez w zakresie pomagania Ukrainie w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych proponując domy modułowe dla mieszkańców i wojska… »


AKCENTA – międzynarodowe rozwiązania finansowe – Dyrektor Radosław Jarema

« …AKCENTA zapewnia opbsługę rachunków walutowych, oszczędność przy wymianie walut nawet 20 000 PLN – bez konieczności zmiany banku
przyjmowanie i odsyłanie płatności zagranicznych
eliminacja ryzyka kursowego
wsparcie mobilnego doradcy walutowego
na rynku od 1997, aktualnie PL, CZ, SK, HU, RO, DE
50 485 zadowolonych klientów, ponad 7 tys. w PL
41,75 mld PLN – wolumen transakcji klientów w roku 2022
… »

FAGUM STOMIL

Od wielu lat specjalnością FAGUM-STOMIL jest obuwie ochronne i zawodowe. Nasze buty – oprócz pierwotnej i tradycyjnej osłony stóp przed wodą, czy zimnem, mają przede wszystkim zapewniać wysoce wyspecjalizowaną ochronę nóg. Przeznaczone są dla osób zatrudnionych w różnych gałęziach przemysłu przetwórczego i chemicznego, w energetyce, górnictwie, czy służbach ratownictwa przeciwpożarowego, budownictwie, transporcie a także w rolnictwie, leśnictwie oraz rybołówstwie. Wszędzie tam, gdzie człowiek w swej aktywności ujarzmia siły natury, czerpie z jej bogactw, stawia czoło żywiołom, zmienia świat burząc i budując, potrzebne są buty oznaczone marką FAGUM-STOMIL. Buty te, oceniane wysoko za jakość wykonania, trwałość i niezawodność znajdują odbiorców nie tylko na rynku krajowym, ale również w wielu krajach Europy i świata.

FAGUM – STOMIL

Ubranka, pościel i akcesoria dla dzieci i niemowląt

SOFIJA – proszę kliknąć « START »


« …Firma Sofija została stworzona z myślą o najważniejszych i najukochańszych istotach na świecie.  Potrzeba otaczania ich delikatnością i bezpieczeństwem sprawiła, że powstały wyjątkowe produkty, w których widać nie tylko jakość wykonania ale także miłość i troskę.

Od ponad 30 lat jest w pełni oddana dzieciom, tworząc bieliznę, ubranka oraz pościel, których myślą przewodnią jest elegancja i ponadczasowość. Staramy się, aby wszystkie nasze produkty były wygodne i zdrowe.
Wszystko po to by nasze dzieci mogły beztrosko i wesoło odkrywać świat... »

Konferencja Dzień DRUGI – 29 marca 2023 r

Umań, miasto wolności i nadziei

Umań jest administracyjnym centrum rejonu humańskiego obwodu czerkaskiego . Znajduje się na Wyżynie Dniepru, na obu brzegach rzeki Umanki (dopływu Yatrani ), 186 km na południowy zachód od miasta Czerkasy . Przez miasto przebiegają autostrady M05 i M30 . Historycznie leży na pograniczu Podola i Naddniepru na Ukrainie . Ważny ośrodek Podola Wschodniego . Populacja wynosi 82,9 tys. osób.

Umań to miasto z długą historią i wyjątkową kulturą – położone na skrzyżowaniu 5 dróg, miasto turystyczne, pielgrzymkowe, odwiedza go corocznie ponad 600 tys. turystów

Żyliśmy w pokoju, ciesząc się naszym pięknym miastem – Prezydent Miasta, Iryna PLetnova

Aż nadeszła wojna ……

Ta wojna pokazała prawdziwe oblicze rosyjskiego okupanta, a jego celem stało się nasze miasto i stała się cała Ukraina …

« …Poranek 24 lutego przyniósł społeczności Umań serię potężnych eksplozji, liczne pożary i nadejście pocisku na centralny plac. W rezultacie pierwsza cywilna ofiara inwazji na pełną skalę na Federację Rosyjską. Społeczeństwo szybko się jednak zmobilizowało. Dzięki połączeniu wysiłków mieszkańców, władz i biznesu gmina stała się silnym zapleczem dla naszych obrońców, bezpieczną przystanią dla osób wewnętrznie przesiedlonych oraz centrum logistycznym pomocy humanitarnej dla całego kraju.
Dzisiaj jasno rozumiemy nasze wyzwania i zadania. W społeczności miasta Humań z powodzeniem funkcjonują organizacje wolontariackie i publiczne, przedsiębiorstwa aktywnie pomagają Siłom Zbrojnym Ukrainy. Z ufnością utrzymujemy front gospodarczy państwa, także dzięki wsparciu naszych zagranicznych przyjaciół!
… »

UMAŃ ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

W sytuacji wojny jaką wypowiedziała Ukrainie zdradziecka Rosja, musimy pamietac o zabezpieczeniu potrzeb nie tylko naszej armii, ale również o zabezpieczeniu potrzeb życiowych naszych mieszkańców. Ukraińska Armia wygra tą wojnę, a my musimy robić wszystko w tym czasie co tylko można dla podtrzymania gospodarki i dla rozwoju ekonomicznego naszej lokalnej spoołeczności i całej Ukrainy. Nasze zakłady produkcyjne i firmy muszą podtrzymywać swoją produkcję, a jednocześnie modernizować się i dostosowywać dla potrzeb integracji ze Wspólnota Europejską. To wielkie zadanie dla naszego lokalnego biznesu, ale i wielkie możliwości dla współpracy z Partnerami z Polski…. »


Gospodarka

W mieście działa ponad 5000 firm produkcyjnych , handlowych i usługowych oraz zakładów użytku publicznego o różnych formach własności. Główne gałęzie przemysłu: maszynowy i instrumentalny (fabryki: PJSC „ETALON” , Umanfermmash , „Megommetr” , optyczno-mechaniczny , sprzęt teatralny), spożywczy (fabryki: konserw jarzynowych , maślanych , witaminowych , wódka , zakład przetwórstwa mięsnego , OJSC « Umanpivo » , Uman Greenhouse Plant , CJSC TC « Umanhlib » , MPP « Agropromresursy »i inne), lekkie (zakłady: szwalnicze , obuwnicze , wyrobów przemysłu artystycznego), materiałów budowlanych (zakłady: olejarskie, ceglane, konstrukcji żelbetowych itp.), Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Technolog” , fabryka witamin („Witaminy”) , winda .

EDGE GROUP / MARBUD POWISLE – PREZES ZARZĄDU MARBUD POWIŚLE, JAN BOCZKOWSKI

 » …Jesteśmy grupą podmiotów o charakterze inwestycyjno-doradczym wyspecjalizowaną w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców w problemach ekonomicznych (disstressed) oraz przedsiębiorców na początku ścieżki inwestycyjnej (seed). Wiodącym podmiotem zajmującym się tym segmentem jest EDGE Consulting Sp. z o.o. z siedziba w Warszawie. Jedną z naszych kluczowych linii biznesowych jest – rozwijane od 2002 roku – partnerstwo polsko-ukraińskie oparte o prywatne i biznesowe kontakty Panów Czesława Piotrowicza i Vladimira Marceniuka. W zakresie tworzenia transgranicznych projektów biznesowych, pracujemy obecnie wdrożeniem na rynki europejskie ekologicznych nawozów i pasz dla rolnictwa, wdrożeniem innowacyjnych programów budownictwa mieszkaniowego, opartych o nowoczesne technologie z dziedziny izolacji jak i systemów budownictwa modułowego, opracowaniem i wdrożeniem specjalistycznych nowoczesnych programów terapeutycznych z zakresu terapii głębokiej traumy, w tym PTSD, W ostatnich miesiącach podjęliśmy wspólnie z partnerami ukraińskimi decyzję o utworzeniu formalnie w Polsce polsko-ukraińskiej fundacji pod marka „We care”, której celami działalności będzie działalność edukacyjna w zakresie prowadzenia małego i średniego biznesu w Polsce i w Ukrainie, działalność w zakresie rozwoju systemów terapii psychologicznej problemów wywołanych konfliktami zbrojnymi, w tym także poprzez prowadzenia działalności szkoleniowej dla kadr terapeutycznych, poprzez prowadzenie programów i ośrodków terapeutycznych, ustanowienie i zarządzanie funduszem stypendialnym dla młodych osób z doświadczeniami traumatycznymi, chcącym rozwijać swoje kompetencje przedsiębiorcze…. »

NOVAGRA / VITASTAR

VITASTAR® – Aktywator roślin do celów uprawowych

W ramach marki VITASTAR® oferujemy szeroki wybór nawozów dolistnych; wytwarzanych z doskonałej jakości certyfikowanych surowców i dodatków. Zawarte w naszych preparatach mikroelementy są całkowicie schelatyzowane kwasem EDTA, stąd nie ma ryzyka wytrącenia się w roztworach wodnych oraz cieczach roboczych. Osiągnięciem technologicznym, które przekazujemy najbardziej wymagającej grupie odbiorców w branży rolniczej są nawozy organiczno – mineralne wzbogacone aminokwasami, witaminami, hormonami roślinnymi oraz specjalnym białkiem koloidalnym CARPRAMID® o rewolucyjnych właściwościach.  Carpramid® uzyskiwany jest z naturalnego aminokwasu, obecnego w zasadzie we wszystkich białkach. Wyróżnia go niezwykła pojemność wymiany kationów ze względu na ujemne ładunki, powiązane z karboksylową grupą funkcyjną grupy cząsteczek b-białka. Regularne stosowanie preparatów VITASTAR z dodatkiem zaawansowanego technologicznie składnika, jakim jest CARPRAMID®, (Technologia Carpramid, czyli Nutrient Management Technology), czyli wysoce naładowane biodegradowalne białko typu β, to gwarancja: optymalnego wykorzystania składników odżywczych podawanych roślinom dolistnie i doglebowo poprzez polepszenie absorpcji tychże składników oraz wyższej odporności roślin uprawnych na choroby oraz stresy fizjologiczne.

paszport do eksportu – piotr snopek

Możliwości finansowania działań eksportowych

« …Działanie FEPW.01.01 Platformy startowe (PS) dla nowych pomysłów to kompleksowe programy inkubacji innowacyjnych przedsiębiorstw typu startup w Polsce Wschodniej.
Interwencja ma na celu:
• dalsze zakorzenianie i rozwój ekosystemu startupowego w Polsce Wschodniej;
• dalsze wspieranie pod rozpoznawalną już marką Platform startowych osób, które chcą założyć firmę w Polsce Wschodniej oraz rozwijać jej działalność na rynku krajowym i międzynarodowym.

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

Działanie FENG 2.24 Polskie Mosty Technologiczne
Działanie FENG 2.25 Promocja marki innowacyjnych MŚP
Działanie FENG 2.26 Umiędzynarodowienie MŚP – Brand HUB
Działanie FENG 2.28 Startup Booster Poland
Działanie FENG 2.29 Startups are us
… »

BRAEL – Paweł brancewicz

« …BRAEL- Aparaty Medyczne, z siedzibą w Puławach, jest jednym z wiodących producentów aparatów medycznych w Polsce oraz liderem w produkcji ultradźwiękowych detektorów tętna płodu. Naszą misją jest oferowanie produktów znakomitej jakości po przystępnej cenie. W 1997 wprowadziliśmy na rynek drugi na świecie kompaktowy detektor tętna płodu UDT-100 TONFET. Po sukcesie z nim związanym poszerzyliśmy ofertę o tanie detektory UDT-20 oraz wysokiej jakości detektory UDT-300 z możliwością zapisu częstości serca i ruchów płodu na papierze termicznym, jak w kardiotokografach. W 2007 r. wprowadzamy nowy kompaktowy detektor tętna płodu FD-10D BabyPulse. Postawiliśmy sobie zadanie, że FD-10D będzie zdecydowanie najlepszy na światowym rynku małych Dopplerów i to osiągnęliśmy.
W 2008 r. zostaje wprowadzony do naszej oferty kardiotokograf do monitorowania ciąży pojedyńczej lub bliźniaczej. Jego atuty – dokładne liczenie tętna i małe rozmiary – sprawiły, że stał się podstawowym i obowiązkowym wyposażeniem szpitali i gabinetów ginekologicznych. Cieszy się także dobrą opinią wśród klientów zagranicznych.
… »

AKCENTA – Andrzej Kowalik

« …Chcielibyśmy zainteresować naszą ofertą firmy, które są zarejestrowane i posiadają już oddziały w Polsce. Jeśli wykonujececie Państwo transfery waluty do banków ukraińskich w Euro lub USD, to taki transfer może być realizowany przez firmę AKCENTA. Jest to korzystne, ponieważ przelew realizowany jest bardzo szybko, koszty przelewu są niższe niż w innych bankach i dobra jest cena wymiany waluty…. »

Stowarzyszenie « Czysty Świat » – Marcin Obałek i Paweł Jeżyna

« … Od początku wybuchu wojny, 24 lutego 2022 roku zorganizowaliśmy już prawie 40 konwojów humanitarnych do Ukrainy, przewieźliśmy setki ton produktów niezbędnych dla ludności takich jak żywność, ciepłe ubrania, koce i śpiwory, artykuły medyczne i sanitarne dla dorosłych i dzieci. Przewoziliśmy środki opatrunkowe, sanitarne i farmaceutyczne dla wojsk terytorialnych i Ukraińskiej Armii. Przewoziliśmy te produkty w konwojach humanitarnych albo zupełnie sami, jeżdżąc w najdalej na Wschodzie położone tereny Ukrainy, często pod ostrzałem rosyjskiej artylerii czy pocisków rakietowych. Byliśmy w najbardziej zniszczonych terenach Ukrainy i widzieliśmy te wszystkie zniszczenia i popełniane zbrodnie na ludności cywilnej przez rosyjskich zbrodniarzy wojennych na własne oczy – od Buczy i Irpienia, po Charków, Krzywy Róg czy Chersoń. Cały ten czas od początku wojny realizowaliśmy pomoc humanitarną dla ludności cywilnej, organizując konwoje humanitarne i przewożąc uchodźców indywidualnych w samochodach prywatnych lub w wynajętych samochodach dostawczych, albo w zorganizowanych przez nas dużych grupach autobusami z terenów Ukrainy do Polski i innych krajów europejskich… »

Producent Peletu, firma handlowo-produkcyjna – Pan Aleksander z Łucka

« …Bardzo dziękuję za możliwość prezentacji oferty naszej firmy. Jesteśmy firmą handlowo- produkcyjną z okolić Łucka, zajmujemy się produkcją paliw stałych, biopaliw. Początkowo handlowaliśmy pelletem, wysyłając go do Polski i Europy, w chwili obecnej rozwinęliśmy dużą produkcje pelletu praktycznie z każdego dostępnego asortymentu. Produkujemy pellet ze słomy, z wiórek drzewnych, ze słonecznika, z drzewa jabłoni i wiśni, z dąbu i z olchy. Produkujemy również specjalny pellet dla zwierząt domowych, kotów czy psów. Planujemy rozpocząć dystrybucję i sprzedaż pelletu w Polsce i w Unii Europejskiej. Poszukujemy dystrybutorów w Polsce, z którymi moglibysmy rozpocząć korzystną dwustronnie wspólpracę… »

TROKOTEX Polymer Group.

Trokotex Polymer Group Sp. z o.o. to firma z tradycjami i polskim kapitałem. Oczyszczalnie ścieków, Elektrownie, Elektrociepłownie czy przemysł spożywczy od ponad 30 lat są użytkownikami wyrobów Trokotex.

Nasze produkty z kompozytu: zbiorniki, kraty, przekrycia czy pręty zbrojeniowe wykorzystywane są w najróżniejszych gałęziach gospodarki.

Wiele pracy, wysiłku i serca włożyliśmy przez te wszystkie lata, by stać się pewnym i stabilnym partnerem dla Państwa. Wiele starań, by sprostać dynamicznie rozwijającej sie gospodarce rynkowej i wiele wyrzeczeń, by przetrwać chwile burzy. Dziś możemy powiedzieć, że warto było. Dowodem na to jest zaufanie i zadowolenie naszych Klientów takich jak KGHM, Orlen SA, Ciech SA, Rafako SA czy PGNiG SA.

Dla Państwa – naszych Klientów stale się rozwijamy i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania uruchamiając nowe produkty. Dla Państwa pozyskujemy fundusze unijne na rozwój naszego przedsiębiorstwa i innowacje a dzięki Państwu zdobywamy prestiżowe nagrody takie jak Gazele Biznesu, Polski Sukces, Ekspansja czy nagrodę Naczelnej Organizacji Technicznej lub Lidera Nowych Technologii.

Solaris Optics S.A.

Solaris Optics S.A. – is a precision optics company with almost 30 years’ experience in the field.

Solaris Optics was founded in 1991. We are now a medium-sized ambitious enterprise employing over 70 people and having modern machines and laboratory equipment. The company is located on its own premises of 4744m2, in a production building with an area of ​​1620m².

See our company brochure: Solaris Optics – we do precise optics!

“We produce optics and deliver optical solutions to our partners.”

forum – Dzień Trzeci – 30 marca 2023 r

W ramach Polsko – Ukraińskiego Forum odbyło się zapoznanie delegacji z Ukrainy z obiektami Puław , które zostały wybudowane w ostatnich latach przez nasze miasto z wykorzystaniem funduszy unijnych.

Nasi ukraińscy partnerzy zapoznali się z obiektami sportowymi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i innymi nowoczesnymi obiektami infrastruktury puławskiej, w tym zwiedzili:

  • Puławski Park Naukowo – Technologiczny
  • Halę Sportową przy ul. Lubelskiej
  • Hotel OLYMPIC wraz z przylegąjącym Stadionem Sportowym i Basenem Otwartym
  • Basen Pływacki Kryty
  • Marinę wraz z obiektami towarzyszącymi i terenami nadbrzerza nad Wisłą az do nowego mostu
  • Puławski Ośrodek Kultury « Dom Chemika »
  • puławskie parki, place zabaw. ogródki dla dzieci

Ukraińscy goście interesowali się rozwiązaniami technicznymi i budowlanymi, sposobami pozyskiwania przez nasze miasto funduszy unijnych i wieloma innymi kwestiami związanymi z zabezpieczeniem socjalnym i pomocą dla mieszkańców realizowaną przez miasto Puławy.

Na zaproszenie Pani Danuty Smagi, Starosty Powiatu Puławskiego, odbyło się spotkanie delegacji ukraińskich w siedzibie Starostwa z przedstawicielami Zarządu Powiatu, na którym omawiano bieżące potrzeby i możliwości współpracy z regionem Umania.

Podczas sesji Rady Miasta Puławy odbyło się też spotkanie delegacji ukraińskich z Panią Bożeną Krygier, Przewodniczącą Rady Miasta i Panem Pawłem Majem, Prezydentem Miasta Puławy oraz radnymi i przedstawicielami Rady Miasta.

W ramach współpracy gospodarczej z sąsiednimi miastami odbyło się spotkanie z udziałem delegacji ukraińskich w siedzibie Rady Miasta Radomia z Panią Martą Michalską-Wilk, Wiceprezydentem Miasta i Zarządem Miasta Radom, podczas którego omówiono możliwości współpracy i plany rozwoju tej współpracy w najbliższym czasie.

Po zakończeniu spotkania zorganizowana została wycieczka plenerowa delegacji ukrainskich, którzy mieli okazje zapoznać się z najnowocześniejszymi obietami infrastruktury Radomia, w tym z nowym szpitalem i sortownia śmieci, oczyszczalnią oraz innymi obiektami dla odpadów komunalnych

Forum zakończyło się przygotowaniem Listu Intencyjnego dotyczącego dalszej współpracy, na podstawie którego będą prowadzone i rozwijane dalsze działania w relacjach Polsko-Ukraińskich realizowanych przez Polsko- Ukraińskie Centrum Gospodarcze. w Puławach.

Opracował: Koordynator Polsko Ukraińskiego Centrum Gospodarczego

Czesław Rolla

Prezes Zarządu

CENTRUM EKOLOGII I PROMOCJI GOSPODARCZEJ

tel. +48 666 048 421

email: goalgier@gmail.com

https://negoce.org/

https://www.regionpulawski.pl/

https://idatt.eu/